انفجار در دایکندی؛ ۱۸کشته و زخمی

اکثر قربانیان زنان و کودکان‌اند

مسوولان امنیتی در ولایت دایکندی می‌گویند در نتیجۀ انفجار یک ماین کنار جاده‌یی در ولسوالی کجران این ولایت ۱۴تن کشته شدند.

راه مدنیت: مسوولان محلی دایکندی از کشته‌شدن ۱۴غیرنظامی در اثر انفجار یک ماین کنار جاده‌یی در ولسوالی کجران این ولایت خبر می‌دهند.

غلام سخی غفوری، فرمانده پولیس دایکندی گفت حوالی ساعت ۹صبح روز سه‌شنبه (۸میزان) ۱۸نفر از باشندگان محل، سوار بر یک موتر لندکروزر در حرکت بودند که با ماین کنار جاده‌یی در فاصلۀ  ۶کیلومتری مرکز ولسوالی برخورد نمودند.

 به گفتۀ آقای غفوری در نتیجۀ این رویداد ۱۴نفر کشته و ۴تن دیگر زخمی شده‌اند. او افزود: اکثریت این قربانیان زنان و کودکانند.

فرمانده پولیس دایکندی گفت این ماین از سوی اعضای گروه طالبان جاسازی شده بود که موتر حامل غیرنظامیان را هدف قرار داد.

باشندگان محل و وکلای شورای ولایتی با انتقاد از حکومت و نیروهای امنیتی می‌گویند که در این محل سلاح‌های ثقیل و مجهز در اختیار نیروهای امنیتی قرار ندارند تا با گروه طالبان مقابله کنند و آنان را شکست بدهند.

گفتنی است در شش ماه اخیر، ده‌ها تن از نظامیان و غیرنظامیان در ولسوالی‌های کجران ولایت دایکندی در پی جنگ و نا‌امنی کشته و زخمی و صدها خانواده بیجا شده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخلۀ نیز با تایید این رویداد گفته است: «در نتیجۀ انفجار یک ماین در منطقۀ دشت سلیمان ولسوالی کجران ولایت دایکندی که توسط طالبان جاسازی شده بود، ۱۵سرنشین یک فلاینکوچ به شمول زنان و کودکان کشته و زخمی شده‌اند. این نشان‌دهنده دوام جنایات طالبان علیه مردم ما می‌باشد.»

آقای آرین گفته که در شش ماه گذشته بیش از ۳۵۰۰تن از غیرنظامیان در نتیجۀ حملات تروریستی گروه طالبان در کشور کشته و زخمی شدند. ولسوالی کجران در میان ۱۰ولسوالی دایکندی از مناطق ناامن و خطرناک به شمار می‌رود. این ولسوالی هم‌مرز با ولایت ارزگان و هلمند بوده و گروه طالبان همواره بر پاسگاه‌های امنیتی و روستای این ولسوالی حمله می‌کنند.

برچسب ها