ناتو به کشورهای منطقه: از صلح پایدار در افغانستان حمایت کنید

نمایندگی ناتو در افغانستان در توییتی از بازیگران منطقه‌یی خواسته است از صلح درازمدت در افغانستان حمایت کنند.
راه مدنیت: همزمان با سفر عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، به پاکستان نمایندگی ناتو در افغانستان از بازیگران منطقه‌یی خواسته از صلح و ثبات پایدار در افغانستان حمایت کنند.
نمایندگی ناتو در افغانستان، امروز دوشنبه(۷میزان) در صفحۀ توییترش نوشت که ناتو از تلاش‌های کابل و اسلام‌آباد برای تقویت روابط‌‌شان در حمایت از روند صلح افغانستان حمایت می‌کند.
ناتو در حالی از کشورهای منطقه خواسته که از صلح این کشور حمایت کنند که چندی پیش زلمی خلیل‌زاد نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجه امریکا گفته بود ایران به دلیل تیرگی روابط‌ش با واشنگتن چالش اساسی روند صلح افغانستان است.
همچنین عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی صبح امروز کابل را به مقصد اسلام‌آباد ترک کرد.
آقای عبدالله در سفرش به پاکستان با شاه‌محمود قریشی وزیر خارجه‌ این کشور دیدار کرده و قرار است با رییس مجلس نمایندگان پاکستان نیز دیدار کند. دیدار آقای عبدالله با عمران‌خان، نخست‌وزیر پاکستان برای فردا سه‌شنبه و دیدار او با عارف علوی، رییس‌جمهور پاکستان نیز برای روز چهارشنبه تنظیم شده است.
براساس معلومات شورای عالی مصالحه ملی، آقای عبدالله قرار است در این دیدارها با مقام‌های ارشد پاکستان در مورد تلاش‌های صلح صحبت کند.
عبدالله صبح امروز پیش از آن که عازم اسلام‌آباد شود، ابراز امیدواری کرده بود که با سفر او به اسلام‌آباد، فصل تازه‌یی از همکاری‌های مشترک میان دو کشور در عرصه‌های مختلف به‌ویژه برقراری صلح پایدار و باعزت باز شود.
آقای عبدالله عبدالله در حالی به پاکستان می‌رود که مذاکرات صلح میان دولت و گروه طالبان از دو هفته بدین سو در دوحه آغاز شده؛ اما گروه‌های تماس تیم‌های مذاکره‌کننده نتوانسته‌اند که روی طرزالعمل به توافق برسند.
پیش‌تر نادر نادری، سخنگوی هیات مذاکره‌کنندۀ دولت نوشته بود گروه‌های تمام مذاکره‌کننده نشست در مورد حل اختلافات در طرزالعمل روند صلح داشته است‌.
گفتنی است، قرار بود عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان به دعوت رسمی رییس‌جمهور غنی به کابل بیاید و دربارۀ روند صلح و نقش پاکستان در مذاکرات صلح با مقامات افغانی گفتگو کند.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

یک نظر

برای درج نظر اینجا کلیک کنید

  • 🐪طالبان قاطر های آمریکا وشرکا هستند. سالهای هشتاد م آمریکا از شهر آتلانتا با هواپیما قاطر های زیاد ی برای گروههای مجاهدین به هندوکوه روانه نمودند( TV آلمان) تا اسلحه ثقیل وراکت های آستنجر را انتقال بدهند . (خرهای افغانی برای انتقال اسلحه ضعیف البینه هستند )
    حالا از آن قاطرها 🐪نسل های بوجود آمدند که بنام طالب وداعش مانند کرونا تروریست های جهانی شدتد وتخت کنترول نیستند 🤔