منتظر«ذوب‌شدن» طالب در کورۀ جامعه باشید

هم‌زمان با شروع مذاکرات صلح در دوحه، امرالله صالح معاون اول ریاست‌جمهوری در پیامی به مردم گفت منتظر «ذوب‌شدن» طالبان در کورۀ جامعه باشید.

راه مدنیت: آقای صالح، صبح امروز دوشنبه (۲۴سنبله) در صفحۀ فیس‌بوک خود نوشت نظام جمهوری دارای نظام عدلی و قضایی است اما طالبان به محکمۀ صحرایی اعتقاد دارد و به همین خاطر است که دولت هزاران طالب را در زندان دارد اما آن‌ها هرکس را بازداشت کردند، سر بریدند.

در بخشی از متن آقای صالح آمده طالبان یک گروه کوچک زشت و خشن است درحالی‌که جمهوریت یک اکثریت ارزش‌محور و انسانی. «پس تشویش نکنید و منتظر ذوب‌شدن طالب در کورۀ جامعه باشید.»

به گفتۀ معاون اول ریاست‌جمهوری، این طرف (نظام جمهوری) به تاریخ معتقد است و ریشۀ خود را در هزاران سال می‌بیند، اما برای طالبان تاریخ با ظهور رمزآلود و استخباراتی ملاعمر آغاز شده و قبل از آن دنیا همه تاریک و نیست بوده است.

او با اشاره به تشدید خشونت‌ها از سوی طالبان نوشت، تاکنون هیچ‌گونه مرکز اساسی نیروهای امنیتی به دست طالبان تسخیر نشده و گاه پوسته‌ها دست به دست شده‌اند.

آقای صالح افزود شهرهای افغانستان از طالبان تنفر دارند و روستاهایی ‌که تحت تسلط این گروه‌اند، برای آزادی از چنگال این نیروی زشت و خشن، لحظه‌شماری می‌کنند.

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی، روز یک‌شنبه (۲۳سنبله) در نشست مجلس سنا گفت طالبان در ۲۰ ولایت کشور حملات تهاجمی داشته در حالی‌که نیروهای امنیتی حالت دفاعی داشتند.

شماری از اعضای مجلس سنا نیز گفته‌اند با وجود شروع مذاکرات مستقیم، جنگ نیز در نیمی از ولایت‌ها شدت گرفته است.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید