پرونده کشته شدن آمر ستار رسانه‌یی می‌شود

ارگ ریاست‌جمهوری با انتشار خبرنامه‌یی گفته است رییس‌جمهور غنی گزارش یافته‌های هیئت بررسی رویداد ترور آمر عبدالستار را استماع و با صادر کردن هدایات لازم برای تحقیقات تعقیبی گفته است که یافته‌های هیئت موظف را با نهادهای مربوطه به شمول امنیت ملی و وزارت امور داخله برای وضاحت بیش‌تر شریک کرده شود.

رییس‌جمهور در این نشست گفته است که گزارش هیئت موظف با نهادهای عدلی و قضایی برای تامین عدالت شریک شود. قابل‌ذکر است که هیئت موظف، جزییات بیش‌تر یافته‌های خویش را به‌زودی طی یک کنفرانس مطبوعاتی با مردم شریک خواهد کرد.

در خبرنامه ارگ آمده است در نشستی که به همین منظور در ارگ انجام شد، امرالله صالح، معاون اول تیم انتخاباتی دولت‌ساز و دکتور حمدالله محب، مشاور امنیت ملی نیز حضور داشتند، ابتدا جنرال سالم‌شاه ابراهیمی، معاون دفتر مشاور شورای امنیت ملی و رییس هیئت یادشده و عبدالرازق هاشمی و حبیب‌الرحمان افغان اعضای هیئت، گزارش یافته‌های خود را با رییس‌جمهور در میان گذاشتند.

آنان گفتند تلاش کردیم رویداد یادشده و ابعاد مختلف آن را به‌‌صورت همه‌جانبه در روشنایی قوانین نافذۀ کشور و صلاحیت‌های قانونی نهادهای اجراکنندۀ عملیات و همچنین ادعاهای مطرح شده با انجام گفتگوها و استعلام‌ها به اکثریت نهادهای ذی‌دخل در قضیه و مصاحبه با بزرگان، شاهدان و متضررین بررسی شود.

رییس‌جمهور غنی پس از استماع گزارش هیئت موظف، از کار جدی، منسجم و توافق نظر آنان تشکر کرد و گفت پیشنهادات و نظریات‌ شما مهم است و حکومت به‌صورت جدی درباره یافته‌های شما تمرکز خواهد کرد.