ملا برادر: افغانستان باید نظام اسلامی داشته باشد

ملاعبدالغنی برادر، رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید: گروه طالبان خواستار نظام اسلامی است که تمامی شهروندان خود را در این نظام ببینند.

راه مدنیت: ملاعبدالغنی برادر که در مراسم افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی صحبت می‌کرد، گفت طالبان براساس توافق‌نامۀ دوحه عمل کرده و از جانب مقابل نیز می‌خواهد کرد که طبق این توافق‌نامه عمل کند تا بدون هیچ‌گونه مشکلی، روند صلح به پیش برود.

او به صراحت بیان کرد که دو طرف به ملاحظات اسلام توجه داشته و همه باید نه تنها به منافع خود که به منافع همه توجه داشته باشند. او ادامه داد که روند مذاکرات شاید مشکلی داشته باشد اما خواست طالبان این است که این مذاکرات باید با صبر، بردباری و توجه بسیار به پیش برده شود.

ملا برادر تصریح نمود طالبان به مردم توجه دارند به آن‌ها اطمینان می‌دهد این مذاکرات را صادقانه پیش خواهد برد. «ما می‌کوشیم که برای صلح و برابری در افغانستان کار کنیم. می‌خواهیم به جهانیان اطمینان دهیم که آن‌ها نیز برای پیروزی مذاکرات میان افغان‌ها تلاش کنند، می‌خواهیم که افغانستان مستقل، آزاد و مرفه باشد.»

او همچنان به وضوح گفت افغانستان باید یک نظام اسلامی داشته باشد که در آن تمامی شهروندان خودشان را در این نظام ببینند و به گونۀ برادرانه زندگی کنند.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید