نرخ انترنت تا ۴۰درصد کاهش پیدا می‌کند

راه مدنیت: محمدفهیم هاشمی، سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌گوید شرکت افغان تلیکام نرخ انترنت را ۳۰ تا ۴۰ درصد برای شهروندان کاهش خواهد داد.

این اظهارات سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی مخابراتی در حالی اعلام می‌شود که وی دو روز پیش گفته بود شرکت‌های ارایه‌کننده انترنت آن را تا پنج برابر بیشتر به شهروندان می‌فروشند.

آمادگی مشروط وزارت مخابرات برای تخفیف ۳۰ تا ۴۰درصدی در قیمت انترنت به شرکت‌های مخابراتی در حالی اعلام می‌شود که ده‌ها شرکت خصوصی انترنت افغان تلیکام را برای شهروندان با قیمت‌های مختلف ارایه می‌کنند.

سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌گوید: شرکت افغان تلیکام حاضر است نرخ فروش انترنت را برای شرکت‌های مخابراتی بازهم کاهش دهد.

فهیم هاشمی امروز سه‌شنبه (۱۵ دلو) در توییتر خود نوشت درصورتی‌که شرکت‌های مخابراتی بعد از تخفیف از طرف شرکت افغان تلیکام، در نرخ عمده انترنت به شهروندان تخفیف ندهند، شرکت افغان تلیکام آماده است حدود ۳۰ تا ۴۰درصد نرخ را کاهش دهد.

از سوی دیگر ارایه خدمات توسط شرکت افغان تلیکام برای شهروندان به‌خصوص در کابل بسیار ضعیف است و کابلی‌ها از ارایه خدمات توسط این شرکت دولتی ناراضی هستند. ناتوانی در ارایه خدمات باکیفیت توسط شرکت افغان تلیکام باعث شده است بیشتر شهروندان انترنت خود را از شرکت‌های خصوصی تأمین کنند.

در همین حال در دیداری که احسان الله بیات رییس شرک افغان بیسیم در رابطه به کاهش قیمت انترنت و با کیفیت شدن خدمات انترنتی با سرپرست وزارت مخابرات داشت دو طرف روی ارایه خدمات بهتر انترنت تاکید کردند. در خبرنامه وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی آمده است احسان الله بیات از همکاری همیشه گی این شرکت برای معیاری شدن خدمات مخابراتی وعده داد که در راستای کاهش قیمت انترنت و با کیفیت شدن خدمات انترنتی تلاش می کند.