۳۰ جنگجوی گروه طالبان در ولایت هرات به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

راه مدنیت: وزارت دفاع ملی با انتشار خبرنامه‌یی گفته است که یک فرمانده گروه طالبان با ۳۰ تن از جنگجویانش در ولسوالی «چشت شریف» هرات به نیروهای امنیتی افغانستان تسلیم شده است.

در خبرنامه وزارت دفاع ملی آمده است که «صاحب خان» قوماندان گروه طالبان با ۲۹ تن از جنگجویان خود در روستای «اسطوره» در ساحه «دره تخت» ولسوالی چشت شریف به نیروهای افغانستان تسلیم شده است.

در اعلامیه آمده است که این افراد در سال‌های پسین در ساحات ولسوالی «شهرک» ولایت غور، فعالیت‌های تخریبی انجام می‌دادند. وزارت دفاع همچنین می‌گوید اخیراً ۲۹۲ تن از طالبان مسلح در ولسوالی شهرک غور و ۴۸ تن در ولسوالی چشت شریف هرات به نیروهای امنیتی تسلیم شده‌اند.

پیش‌ازاین افراد گروه داعش در ولایت ننگرهار با شماری از خانواده‌های‌شان به نیروهای امنیتی افغانستان تسلیم شده‌اند. حکومت افغانستان این را یک دست‌آورد بزرگ به حساب می‌آورند.

براساس یک خبر دیگر، در جریان عملیات و درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولایت فاریاب، ۷ طالب مسلح کشته و شش تن دیگر زخمی شده‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به رسانه‌ها گفت: در درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگجویان گروه طالبان در جریان عملیات «شاهین ۱۱۲» در روستای «بادغیسی» ولسوالی «خواجه سبزپوش» ولایت فاریاب، ۷ طالب مسلح کشته و شش تن دیگر زخمی شده‌اند.

آقای رضایی می‌افزاید که روستای بادغیسی نیز از وجود طالبان مسلح پاک‌سازی شده و عملیات در ولایت فاریاب ادامه دارد؛ در همین حال عملیات‌ مقطعی در ولایت سرپل نیز از یک هفته به این‌سو جریان دارد که بیش‌تر این عملیات به روی شاهراه جوزجان سرپل متمرکز شده است.