نارضایتی جامعه جهانی از ادامه خشونت‌ها توسط طالبان

به گفته مسوولان وزارت خارجه، نمایندگان کشورهای منطقه و جهان در نشست‌های مهم هفته گذشته به میزبانی افغانستان، نارضایتی خود را از ادامه خشونت‌های طالبان، ابرازکردند.
راه مدنیت: گران هیواد، سخنگوی این وزارت امروز (شنبه ۲۱سرطان) در نشستی خبری افزود: نمایندگان کشورهای منطقه و جامعهٔ جهانی با ابراز نارضایتی از تداوم خشونت‌های طالبان در افغانستان، از موضع دولت درباره روند صلح اعلام حمایت کردند.
به گفته سخنگوی وزارت خارجه، افغانستان با بسیاری از کشورهای دخیل در روند صلح در ارتباط است و از آن‌ها به‌ویژه دولت قطر خواسته است طالبان را برای کاهش خشونت‌ها متقاعد کنند و همچنین اقدام عملی برای آغاز مذاکرات بین‌‌الافغانی را روی دست گیرند.
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد که کاهش خشونت‌ها توسط طالبان، بخشی از توافق‌نامه دوحه است و این گروه باید خشونت‌ها را متوقف کند.
پیش‌ازاین، حکومت افغانستان با غیرقابل‌قبول دانستن ادامهٔ حملات طالبان علیه نیروهای امنیتی و غیرنظامیان، هشدار داده بود که این خشونت‌ها روند صلح را با چالش‌های جدی روبرو خواهد کرد.
به دنبال این نگرانی‌ها، براساس معلومات شورای امنیت ملی براثر خشونت‌های جنگجویان طالبان، طی یک هفتهٔ گذشته ۲۳غیرنظامی جان باخته و ۴۵تن دیگر زخمی شده‌اند.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید