«عید را در خانه‌های‌تان تجلیل کنید»

هم‌زمان با گسترش ویروس کرونا در کشور و فرا رسیدن عید سعید فطر، وزارت صحت عامه از تمامی شهروندان خواسته که برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، روزهای عید را در خانه‌های‌شان تجلیل کنند.

راه مدنیت: فیروزالدین فیروز؛ وزیر صحت عامه، امروز جمعه (۲ جوزا) در یک نشست خبری گفت که مردم افغانستان در روزهای عید باید در خانه‌های‌شان بمانند و این مناسبت را در کنار فامیل تجلیل کنند.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید:

https://t.me/madanyatdaily

وزیر صحت عامه از طرح رفع محدودیت‌ها در شهرهای کشور ابراز نگرانی کرد که شکستن قرنطین باعث افزایش بیماران کوید۱۹ در کشور خواهد شد؛ اما امکان ندارد که قرنطین شهرها به شکل دوام‌دار ادامه یابد.

فیروزالدین فیروز گفت:«متاسفانه امسال عید را زمانی تجلیل می‌کنیم که یک پدیدۀ بسیار خطرناک دنیا را به زانو درآورده، کشور ما را نیز متأثر کرده است، به همین دلیل، تجلیل از جشن عید، امسال باید متفاوت باشد. تاز مانی که واکسن پیدا شود، یگانه وسیله، مراعات دستورالعمل‌های صحی است.»

به گفتۀ وزیر صحت عامه، مردم باید توصیه‌های صحی وزارت صحت عامه را جدی گرفته و به آن عمل کنند و در عین حال، طرح رفع محدودیت‌ها در هماهنگی با حکومت، به تصویب رسیده است.

روز جمعه (۱ جوزا) جلسۀ فوق‌العاده کابینه با حضور رییس‌جمهور غنیبرگزار شد و طرح رفع تدریجی محدودیت در فعالیت‌ اصناف، دکانداران و تنظیم گشت‌وگذار وسایط براساس تقسیم اوقات معین، تصویب شد.

وزارت صحت، اعلام کرده که در جریان ۲۴ساعت گذشته، ۵۴۲مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان، ثبت شده است.

با این همه، بر بنیاد آمارهای وزارت صحت عامه، شمار مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان به ۹۲۱۶ نفر رسیده که بیشترین این واقعات در کابل به ثبت رسیده. در عین حال، تاکنون ۲۰۵ بیمار جان باخته و وضعیت صحی نزدیک به یک هزار بیمار بهبود یافته است.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید