شمار بیماران کرونا به ۸۶۷۶نفر افزایش یافت

مقام‌های وزارت صحت عامه اعلام کردند که در یک شبانه‌روز، ۵۳۱واقعه مثبت کوید۱۹ در ده ولایت افغانستان به‌ثبت رسیده است.
راه مدنیت: وحید مجروح، معاون وزارت صحت عامه، امروز پنج‌شنبه (۱جوزا) در یک نشست خبری گفت با ثبت ۵۳۱واقعه جدید، شمار مبتلایان ویروس کرونا به ۸۶۷۶نفر افزایش یافته است.
به گفتۀ معاون وزارت صحت عامه، ۲۷۴نفر در کابل، ۶۹نفر در هرات، ۵۵نفر در بلخ، ۳۵نفر در ننگرهار، ۲۶نفر در میدان‌وردک، ۱۵نفر در سرپل، ۱۳نفر در پروان، ۱۲نفر در پکتیکا، ۱۲نفر در خوست و ۷نفر در پکتیا، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
وحید مجروح همچنان آمار داد که ۱۳واقعه جدید کوید۱۹ در ولایت‌های لغمان، فاریاب، جوزجان، فراه و بادغیس نیز ثبت شده است.
بر بنیاد اطلاعات وزارت صحت عامه، در یک شبانه‌روز شش بیمار کرونا در کشور جان باخته و به این ترتیب، شمار جان‌باختگان به ۱۹۳نفر می‌رسد.
از سویی هم، در یک شبانه‌روز وضعیت صحی هشت بیمار کوید۱۹ بهبود یافته و از شفاخانه‌ها مرخص شده‌اند که با این وجود، آمار بهبودیافتگان به ۹۳۸نفر افزایش یافته است.
با این‌همه، ولایت‌های کابل و هرات، در صدر ولایت‌های آلوده به ویروس کرونا قرار دارند. به‌منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کوید۱۹، حکومت مرکزی تصمیم گرفته شدیدترین حالت منع گشت‌وگذار را در کابل در روزهای عید سعید فطر وضع کند.
یعقوب حیدری، والی کابل امروز پنج‌شنبه (۱جوزا) در نشست خبری گفت: دیدوبازدید عیدی، مهمانی رفتن، تفریح و فاتحه‌گیری در جریان روزهای عید ممنوع است و نیروهای امنیتی از قیودات وضع‌شده، نظارت خواهد کرد.

درباره نویسنده

مدیر وب‌سایت

مدیر وب‌سایت

نظر بدهید

برای درج نظر اینجا کلیک کنید