ارتش‌ملی یک دیپوی بزرگِ مواد انفجاری جنگجویان طالبان در ولایت غزنی از بین بردند

راه مدنیت: وزارت دفاع ملی بانشر خبرنامه‌ی از کشف و تخریب یک دیپوی بزرگِ مواد انفجاری جنگجویان گروه طالبان در ولایت غزنی خبر داده است. وزارت دفاع ملی امروزشنبه (۲۶ دلو) گفته است که شب گذشته، در نتیجه عملیاتِ نیروهای کوماندو در مربوطات ولسوالی گیرو ولایت غزنی، این دیپوی (ذخیرگاه) بزرگِ گروه طالبان تخریب گردیده است.
در این بیانیه آمده است که در این دیپو ۲۰۰ بوری مواد انفجاریه، ۴ عراده موتر سایکل و ۱ عراده موترِ نوع سراچه کشف و از بین برده شده است. بیانیه همچنان افزود که در جریان این عملیات ۲ تن از افراد گروه طالبان با چند ماین ساز اتباع پاکستانی بازداشت گردیده، و ۲ میل سلاح کلاشینکوف و یازده تیره آنها نیز بدست نیروهای کوماندو های آمده است.
بر اساس یک خبر دیگر مقام های محلی تایید می کنند که در یک حمله هوایی ۸ غیرنظامی در ننگرهار کشته شده اند. عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار امروز شنبه (۲۶دلو) گفته است که در حمله هوایی که روز گذشته در منطقه “رود ککرک” ولسوالی سرخ رود، ۸ غیرنظامی جان باخته‌اند.
خوگیانی افزوده است، این عملیات به منظور از بین بردن یک مرکز بازرسی و اخاذی افراد گروه طالبان انجام شده که منجر به تلفات غیرنظامیان شده است. به گفته سخنگوی والی ننگرهار، در میان ۸ کشته شده این حمله، یک کودک نیز شامل است.
گروه طالبان در مناطق که حضور دارند از مردم محل به بهانه های مختلف اخاذی می‌کنند که سالانه میلیون ها افغانی از این درک برای خوده شان پول جمع می‌کنند. مقامات امنیتی گفته اند که گروه طالبان از طریق اخاذی ماشین جنگی شان را در کشور به حرکت در می‌آوردند.

سیدعزیز حسینی