سیر بهادرزاده، سرمربی مبارزات آزاد شد!

راه‌مدنیت: سیر بهادرزاده، ورزشکار مبارزات آزاد کشور در یکی از ورزشگاه‌های مبارزات آزاد در سنگاپور به‌عنوان سرمربی گماشته شده است. سازمان Evolove MMA مشهور به One Championship، سیر بهادرزاده را به‌عنوان سرمربی در این باشگاه برگزیده است.

آقای بهادرزاده در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است که تا مدتی نامعلوم از مبارزاتش در سازمان UFC دور خواهد بود. او گفته است که در این مدت درباره نقاط ضعف و چالش‌های خود تمرکز خواهد کرد.

سازمان یادشده که بهادرزاده در آن به‌عنوان سرمربی انتخاب شده است، یکی از بهترین و بزرگ‌ترین سازمان‌های مبارزات آزاد در سطح آسیا و خوش‌نام‌ترین در بین سازمان‌های جهانی است.

سیر بهادرزاده معروف به «The Great» یا مرد عالی در ۲۳ حمل ۱۳۶۳ در کابل، پایتخت افغانستان متولد شد. او در ۱۵سالگی با خانواده خود روانه هالند شد و در جوانی به ورزش مبارزات آزاد روی آورد. بهادرزاده در سال ۲۰۰۲ اولین حریف خود را «ناک اوت» کرد و در ادامه موفقیت‌های زیادی در این رشته به دست آورد. وی در ۳۱ مسابقه خود ۲۴برد، ۶باخت و یک مساوی را در کارنامه دارد.

بهادرزاده در سال ۲۰۰۷ میلادی، لقب قهرمانی جهان را در ورزش‌های رزمی مختلط «MMA» در جاپان به دست آورده است. او یکی از پرقدرت‌ترین ورزشکاران مبارزات آزاد است که ۱۳ بار حریفان خود را ناک‌اوت کرده است. بهادرزاده عضو سازمان معتبر «یو‌اف‌سی» (یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های مبارزات آزاد در جهان) است.

سید طاها فضل