افغانستان با پیراهن سرخ به مصاف قطر می‌روند

راه مدنیت: مسوولان در فدراسیون فوتبال کشور گفته‌اند تیم ملی فوتبال افغانستان با لباس اول خود فردا از تیم ملی فوتبال قطر در شهر دوشنبه میزبانی خواهد کرد.

در خبرنامه این ریاست آمده است در جلسه هماهنگی پیش از بازی افغانستان و قطر که قبل از ظهر امروز دوشنبه (27 عقرب) در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار شد، مشخص شد که تیم ملی فوتبال افغانستان با لباس اول‌شان (سرخ) برابر قطر بازی خواهند کرد.  دروازه‌بان افغانستان نیز با پیراهن زرد در این دیدار بازی می‌کند تا با دیگر بازیکنان تفاوت داشته باشد.

تیم ملی قطر نیز با لباس سفید و دروازه‌بان این تیم با پیراهن آبی در زمین حضور پیدا خواهد کرد. تیم ملی فوتبال کشور فردا سه‌شنبه نخستین بازی برگشت خود را در چارچوب بازی‌های مقدماتی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های آسیا 2023، برابر قطر برگزار نماید.

این دیدار ساعت 6:30 شام به وقت افغانستان در ورزشگاه مرکزی شهر دوشنبه برگزار خواهد شد.

انوش دستگیر، سرمربی تیم ملی کشور به این باور است که تیمش در حال حاضر در شرایط خوبی قرار دارد و امیدوار است که بتواند نتیجه بهتری از این دیدار کسب کند. افغان‌های مقیم تاجیکستان می‌توانند به صورت رایگان این رقابت را تماشا کنند.

به گفته وی: دفاعی بازی نمی‌کنیم؛ ما سبک خاص خود ما را داریم. پیش از این تیم ملی فوتبال کشور در نخستین بازی‌اش در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ با نتیجه ۶ بر صفر بازی را به قطر واگذار کرد.

در بازی رفت قطر مسابقه را طوفانی شروع کرد و در دقایق ۴، ۱۱ و ۱۳ به گول رسید. یک گول دیگر نیمه اول را با نتیجه ۴-۰ به نفع قطر به پایان رساند.

بازیکنان قطر در اواخر نیمه اول و نیمه دوم آرام‌تر بازی کردند و افغانستان نیز اندکی بهتر بازی کرد، اما خستگی و عدم هماهنگی مهمترین عامل شکست تیم ملی افغانستان در این مسابقه بود. حالا دیده شود که فردا افغانستان در برابر قهرمان آسیا چگونه بازی خواهد کرد.