سرکوب جنگجویان طالب در ولایت فاریاب

راه مدنیت: نیروهای ارتش در قول اردوی209 شاهین، از کشته و زخمی شدن 9  جنگجوی گروه طالبان، در نتیجه یک عملیات تصفیوی در مربوطات سه ولسوالی‌ ولایت فاریاب خبر می‌دهند. قول اردوی209 شاهین با نشر خبرنامه‌یی گفت: در نتیجه عملیات مشترک و تصفیوی قیام در مربوطات ولسوالی‌های اندخوی، قُرغان و قرمقُل؛ تاکنون 7عضو گروه طالبان کشته و 2 تن دیگر زخمی شدند.

در خبرنامه آمده است که درجریان این عملیات، قریه‌جات جنوب غرب ولسوالی قرغان و چندین قریه از مربوطات ولسوالی اندخوی، به‌صورت کامل از وجود طالبان پاکسازی گردیده و نیروهای دفاعی و امنیتی درساحات مذکور در حال پیشروی قرار دارند.

این عملیات تا پاکسازی تمام ساحات ناامن ولسوالی‌های چهارگانه اندخوی از وجود طالبان ادامه خواهد داشت. ولایت فاریاب یکی از ولایت‌هایی است که از سه سال پیش به این سو شاهد حضور افراد گروه طالبان است.

مسوولان در ولایت فاریاب از برنامه‌های تصفیوی افراد گروه طالبان در این ولایت خبر داده و گفته‌اند: تروریستان در مناطق مختلف این ولایت، از سوی نیروهای امنیتی کشور از بین برده شده و عملیات‌ها در برابر تروریستان ادامه دارد.

حنیف رضایی، سخن‌گوی قول اردوی۲۰۹ شاهین می‌گوید: پس از آغاز عملیات تصفیوی، وضعیت امنیتی در فاریاب بهبود یافته و تلفات سنگینی بر گروه طالبان وارد شده است.

بیش از یک ماه از آغاز حملات تهاجمی نیروهای امنیتی کشور در ولایت ناامن فاریاب می‌گذرد. مقام‌های امنیتی می‌گویند: پس از آغاز عملیات زمستانی، وضعیت امنیتی در این ولایت بهبود یافته، اما برخی از اعضای شورای ولایتی فاریاب می‌گویند که تغییرات چندانی در وضعیت امنیتی این ولایت نیامده است.