ارتش: عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی در ولسوالی پغمان آغار شده است

راه مدنیت: افراد گروه طالبان از سه‌سال پیش به این سو غرب کابل را از ساحه ارغندی ولسوالی پغمان کابل، تهدید می‌کنند. بر اساس اظهارات یک مقام امنیت ملی در حوزه هجدهم، هفته گذشته برای آنان گزارش شده بود که جنگجویان گروه طالبان قرار است از منطقه کاکور در غرب کابل، بالای حوزه هجده پولیس حمله کنند.

این مقام امنیتی به خبرنگار روزنامه راه مدنیت گفت: آنان برای جلوگیری از حمله افراد گروه طالبان آمادگی گرفته بودند و خوش‌بختانه طالبان موفق نشده‌اند بالای حوزه پولیس حمله کنند.

این تهدید روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. وزارت دفاع ملی می‌گوید: نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغان، عملیات تصفیوی را در ولسوالی پغمان ولایت کابل آغار کرده‌اند.

وزرات دفاع ملی در یک اعلامیه گفته است: نیروهای ملی دفاعی و امنیتی عملیات تصفیوی را در ساحات ولسوالی پغمان ولایت کابل راه‌اندازی کرده‌اند.

در اعلامیه این وزارت آمده است که در نتیجه این عملیات در منطقه ده‌گانان ارغندی دو طالب و در منطقه بادام قل یک طالب کشته شدند.

این اعلامیه همچنین می‌افزاید: در این عملیات یک دیپوی سلاح و مهمات تروریستان طالب در ارتفاعات کوه علی‌شیر در ساحه ارغندی تخریب گردیده و ۸ فیر میزایل که آماده شلیک بودند، از بین رفته است.

شماری از باشندگان غرب کابل می‌گویند: اگر نیروهای امنیتی جلو پیشرفت افراد گروه طالبان در غرب کابل را نگیرند، جنگجویان این گروه در آینده نزدیک به مرکز شهر و در میان خانه‌های مردم خواهند رسید.

پیش از این نیز چندین بار گزارش‌هایی از حضور پررنگ گروه طالبان در منطقه کاکور در غرب کابل نشر شد و مردم محل نیز افراد مسلح تروریستان را دیده بودند.

درباره نویسنده

Avatar

همکار روزنامه

یک نظر

برای درج نظر اینجا کلیک کنید
  • خدایا ! در امان داری سر سرباز این میهن
    که از هر سنگر و جبهه بیاید سالم و پیروز