شکست یک بر سه بارسلونا

راه مدنیت: شب گذشته تیم‌ فوتبال بارسلونا در برابر لوانته میزبان به پیروزی رسید و بازی را سه بر یک به حریف قدرتمند خود واگذار کرد. بارسلونا در نیمه نخست با یک گول از لوانته پیش افتاده بود؛ اما نتوانست پیروزی‌اش را برابر لوانته حفظ کند و سومین شکست خود را در لالیگا تجربه کرد.

بارسلونا شنبه شب در هفته دوازدهم لالیگا به مصاف لوانته رفت و با نتیجه ۳ بر یک در ورزشگاه سیوتات والنسیا شکست خورد. تیم کاتالانی به لطف گل لیونل مسی از روی نقطه پنالتی نیمه اول را با پیروزی یک بر صفر به پایان رساند. داور به صحنه نزدیک بود و معتقد بود میراموم روی نلسون سمدو خطا کرده است.

این صحنه توسط VAR بازبینی شد اما به‌نظر می‌رسید داوران به شروع حرکت توجه نکرده‌اند، چون آنتوان گریزمان در موقعیت آفساید قرار داشت. داور در دقیقه۱۲ هم به لوییس سوارس کارت سرخ داد، اما توسط VAR نظرش عوض شد و به آرتور، دیگر بازیکن بارسا کارت زرد نشان داد. سوارس در دقیقه۴۱ به دلیل مشکل جسمی مجبور به ترک بازی شد.

در نیمه دوم، آبی‌اناری‌ها توپ و میانه میدان را در اختیار داشتند تا اختلاف را بیشتر کنند، اما ناگهان خوسه کامپانا دروازه‌شان را در دقیقه۶۱ باز کرد. بازیکنان بارسا هنوز در شوک این گل بودند که باز هم دو دقیقه بعد دروازه‌شان باز شد‌.

سپس سرخیو بوسکتس و آنسو فاتی به میدان رفتند اما شرایط تغییری پیدا نکرد و این بار نمانیا رادویا گلزنی کرد تا نتیجه ۳ بر یک به نفع میزبان شود.

در دقیقه۷۴ مسی توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند، اما داور با کمک VAR  آن را آفساید اعلام کرد. این بار هم گریزمان در شروع حرکت در موقعیت آفساید قرار داشت.