تیم ملی فوتسال افغانستان پنج بر دو به اوزبیکستان باخت

راه مدنیت: تیم ملی فوتسال افغانستان در دومین رقابت‌های مقدماتی 2019 قهرمانی آسیا در برابر تیم ملی فوتسال اوزبیکستان شکست خورد و نتیجه را پنج بر دو، به تیم حریف واگذار کرد.

مرحله مقدماتی مسابقات فوتسال مردان آسیا از روز چهارشنبه با حضور تیم‌های اوزبیکستان، تاجیکستان، نپال، افغانستان، ایران، قرقیزستان و ترکمنستان در ارومیه  ایران در حال برگزاری است.

این دیدار به عنوان دومین مسابقه رقابت‌های مقدماتی ۲۰۱۹ قهرمانی آسیا در منطقه جنوب و مرکز این قاره با حضور نزدیک به ۵۰۰تماشاگر در سالن ۶هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد.

نیمه نخست این مسابقات با نتیجه چهار بر یک به پایان رسید. در نیمه دوم نیز چهار گل به ثمر رسید که سهم هر تیم ۲گل بود. گل‌های این دیدار را مشرب عدیلوف در دقیقه۴، روشن الیبایف در دقیقه۱۰، ایلخومجون خامروئف در دقیقه ۲۳، ایختیور روپیف در دقیقه۳۵ و خوسینیدین نیشونوف در دقیقه۳۸ و اکبر کاظمی بازیکن افغانستان در دقیقه۸ برای تیم ملی اوزبیکستان به‌ثمر رسید و برای تیم افغانستان نیز اکبر کاظمی ۲بار در دقایق۲۱ و ۳۶  گل‌زنی کرد.

ضمن اینکه مشرب عدیلوف و اکبر عثمانوف از اوزبیکستان و مهدی نوروزی و علیرضا قربانی از افغانستان، از داور مسابقه کارت زرد دریافت کردند. حسین‌علی بهار بهلول از هنگ کنگ به عنوان داور وسط، این دیدار را قضاوت کرد.

طبق قرعه‌کشی تیم‌های اوزبیکستان، تاجیکستان، نپال و افغانستان در گروه اول و تیم‌های ایران، قرقیزستان و ترکمنستان در گروه دوم به رقابت می‌پردازند.

چهار تیم برتر این مسابقات جواز حضور در مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی ۲۰۲۰ مردان آسیا را کسب می‌کنند که اسفند امسال در کشور ترکمنستان برگزار خواهد شد.