ملی‌پوشان موی‌تای با سه مدال طلا، نقره و برنز به خانه برگشتند

راه مدنیت: ملی پوشان موی‌تای کشور، رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان را با کسب سه مدال خوش‌رنگ طلا، نقره و برنز به پایان رساندند.

رقابت های قهرمانی جوانان جهان از 28سپتامبر آغاز و تا امروز یکشنبه ادامه داشت که در آن ورزشکاران 72کشور به میزبانی آنتالیا ترکیه شرکت داشتند.

امین‌الله کریمی در وزن 54کیلوگرام پس از سه پیروزی در برابر حریفانی از کشورهای الجزایر، بریتانیا، فرانسه و شکست در برابر بلجیم، گردن‌آویز برنز را گرفت اما در «موی تاله» یا بازی روی آب با پیروزی در برابر پولند و پِرو مدال طلای این رقابت‌ها را به گردن انداخت.

فرهاد حسینی در وزن 57کیلوگرام، دو پیروزی برابر حریفانی از مغولستان و کلمبیا رقم زد؛ ولی در یک‌چهارم نهایی نتیحه را به حریف روسی‌اش واگذار کرد و مدال نگرفت. اما او در «موی تاله» حریفانی از سریلانکا و اسراییل را شکست داد و تنها به ورزشکار فیلیپینی باخت تا به مدال نقره بسنده کند.

گفتنی است رقابت های قهرمانی جوانان از 28سپتامبر آغاز شده بود و تا امروز ادامه داشت که در آن ورزشکاران 72کشور به میزبانی آنتالیا ترکیه شرکت داشتند.

بر اساس خبرنامه این نهاد، جمیل محمدی «بازوبند» یازدهم جهانی را از سوی فدراسیون جهانی موي‌تاي به دست آورد. استاد جمیل محمدی يكي از مربیان جهانی موی‌تای افغانستان پس از پشت سر گذاشتن دوره‌های آموزشی موی‌تای تحت نظر فدراسیون جهانی موی‌تای”IFMA” خان یازدهم را از سوی فدراسیون جهانی موی‌تای در یافت کرد.

این دوره آموزشی در جریان رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در ترکیه برگزار شده بود و استاد محمدی بعد از سپری نمودن موفقانه این دوره آموزشی و آزمون فنی، خان یازدهم را به دست آورد‌.