«مسوولان امنیتی توان رهبری ندارند»

اعضای مجلس نمایند‌گان با ابراز نگرانى از وضعيت امنيتى کشور، تصميم گرفتند کارکرد اداره‌هاى امنيتى را مورد بررسی جدی قرار دهند.

آنان بدین باورند که مقام‌های امنیتی کشور توان رهبری نیروهای امنیتی و نیز پیش‌برد جنگ را ندارند.

اعضای مجلس در نشست روز دوشنبۀ مجلس، از افزایش ناامنی‌ها در کشور به شدت انتقاد کردند.

اقبال صافی؛ نماینده مردم کاپیسا در مجلس نمایندگان، در پیوند به اوضاع امنیتی در کشور گفت که عملکرد کنونی نهادهای امنیتی، جوابگوی شرایط کنونی کشور نیست و مجلس باید در این خصوص تصمیم جدی بگیرد.

به تصریح صافی: «رهبری نهادهای امنیتی، مسوولیت خود را انجام نمی‌دهند و از خطوط جنگ باخبر نیستند. آنان باید ناتوانی‌شان را بپذیرند و خود استعفا دهند.»

به گفتۀ عبیدالله بارکزی؛ نماینده مردم ارزگان: «در تمامی بخش‌های ارزگان پنچ کمپ باقی مانده که میان آنان و طالبان نبرد جریان دارد.»

محمود سلیمان ‌خیل؛ عضو دیگر مجلس گفت که «۹ سال می‌شود راه‌های سه ولسوالی در پکتیکا بند است. نه با افغانستان راه دارد و نه به پاکستان. سه روز ملیشه‌های پاکستانی با طالبان یکجا به یک قوت بزرگ در ولسوالی ورممی حمله کردند.»

عبدالرووف ابراهیمی؛ رییس مجلس نیز گفت که «جواب‌های کلیشه‌یی هربارِ مسوولان نهاد‌های امنیتی، وقت‌کُشی است و این بار جواب‌های مشخصی می‌خواهیم که گواه بهبودی در اوضاع امنیتی کشور باشد.»

وضعیت امنیتی در کشور در حالی به وخامت گراییده که مسوولان بلندپایۀ کشور به شدت درگیر اختلاف‌های درونی شده‌اند. این اختلاف‌ها نگرانی مردم را دوچند کرده است.