Layout A

ورزشTRX / «بهترین ورزش بدن‌سازی جهان»

تمرین‌های تی.آر.ایکس علاوه بر افزایش میزان انرژی مصرفی، باعث می‌شوند تا فرد از نظر تعادلی و نیز از نظر عضلانی در وضعیت مناسبی قرار بگیرد که در نهایت باعث سوق دادن فرد به یک شرایط مناسب فیزیکی خواهد شد.
TRX یا به عبارت دیگر Total Body Resistance Exercise از ورزش‌های رو به توسعه‌یی می‌باشد که در دهه‌های اخیر و از سال ۱۹۹۰ به دنیا معرفی شده است. در این روش افراد با استفاده از بندهایی که به سقف یا دیوار بسته شده، تمرین‌هایی را که بر پایه وزن بدن و تعادل می‌باشد اجرا می‌کنند.
این تمرین‌ها باعث می‌شود تا بدن در شرایط مصرف انرژی و سوزاندن کالری بیشتری در مقایسه با بسیاری از رشته‌های دیگر ورزشی گردد. بهبود استقامت عضلات یکی از نکات مثبت در این سیستم تمرینی می‌باشد و ریزترین و عمقی‌ترین عضلات بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
یک فرد نظامی به نام «رندی هتریک» که با تمرین‌های نیروی دریایی که یکی از سخت‌ترین فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در دنیا محسوب می‌گردد، آشنایی داشت و از طرفی دیگر از محدودیت‌های مکانی و عدم وجود تجهیزهای ورزشی کافی بر روی ناوگان دریایی مطلع بود، در سال ۱۹۹۰ میلادی وسیله‌یی که پاسخگوی نیازها و محدودیت‌های فیزیکی فوق بود را ابداع کرد. این وسیله و حرکات ورزشی قابل انجام با آن در سال ۲۰۰۵ میلادی به اوج تکامل خود رسید.
وسیله طراحی‌شده عبارت بود از یک بند چتر بازی و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن به‌کار نرفته و بسیار محکم و مقاوم بود و فرد با آویزان شدن از آن و با وزن بدن خود می‌توانست هرگونه حرکات و تمرین‌های کامل آمادگی جسمانی را بدون خطر و با وزن بدن خود با هدف تقویت، استقامت، قدرت بدنی، تعادل، انعطاف‌پذیری، سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی انجام دهد.
ریسمان TRX استندرد امروزی قادر است وزن افراد را تا ۲۰۰ کیلوگرام تحمل کند. می‌توان آن را در هر جا که دارای نقطه اتکای محکمی است، استفاده کرد. تنوع الگوی حرکتی و مفیدی که می‌توان با این وسیله و ورزش TRX انجام داد، آن را به یکی از بهترین ورزش‌های بدن‌سازی جهان تبدیل کرده است.
تکنیک‌های تمرینات با TRX خصوصن برای حرکت دادن مرکز وزن بدن طراحی شده است که فعالیت عضلانی روی عضلات اصلی و عضلات جانبی را در هر تمرین دارد  و به‌علت قرار گرفتن وضعیت بدن و مقابله با جاذبه زمین و حفظ تعادل، چه شما روی عضلات پا، دست، شکم و یا کمر کار کنید و حرکات اسکات، لانز، پرس سینه و غیره را انجام دهید، در هر حرکت سایر عضلات نیز درگیر می‌باشند از این رو مقاومت بدن شما بسیار بالا خواهد رفت.  مثلن وقتی شما حرکت درازونشست را انجام می‌دهید، به‌علت قرار گرفتن وضعت بدن‌تان، عضلات دست‌ها و پاهایتان نیز درگیر می‌باشد و این باعث می‌شود مقاومت بدن شما زیاد شود و با تغییر وضعیت بدن خود به (جلو یا عقب) فرد می‌تواند وزنه مورد استفاده در این وسیله را جهت عضله‌سازی کاهش یا افزایش دهد .
از آنجا که تمرین‌های این رشته ورزشی به‌صورت معلق و بر اساس وزن بدن صورت می‌گیرد دانش مربی در شناخت آناتومی حرکت و نیز مفاصل و تاندونها و اشراف روی عضلات لازم و ضروری می‌باشد. TRX به عنوان یکی از کارآمدترین ورزش‌های تناسب ادام و سلامتی در سرتاسر دنیا شناخته شده است.

ادامه مطلب

فارسی یا دری؟ مساله این است!

چند وقتی است که ما فارسی/ دری‌زبانان به صورت هولناکی باهم دست به یخن شده‌ایم که ثابت کنیم زبان‌هایمان باهم فرق دارد و هی زبان‌هایمان را در فیسبوک و جاهای عمومی دیگر دراز می‌کنیم تا تفاوت زبانمان را به هم اثبات کنیم. اما متاسفانه چون تفاوت‌ها در حد پرزهای خیلی ریز روی زبان‌هایمان است هنوز خیلی‌ها نمی‌توانند باور کنند که زبان‌هایمان واقعا فرق می‌کنند و بیهوده پاهایشان را فشار می‌دهند که نه! یکی است.
بنده پیشنهاد می‌کنم مدتی صبر کنیم اگر این آدم‌ها خودشان پا درد نگرفتند و سر جای خودشان ننشستند ترتیبی بدهیم تا پاهایشان از سه ناحیه شکسته شود تا  فشار بیهوده ندهند.
درست است که ما در منطقۀ سبز آزادی بیان هستیم و هر کس می‌تواند در مورد زبانش صحبت کند، اما شاید شما هم شنیده باشید زبان سرخ چه مشکلاتی برای آدم ممکن است پیش بیاورد.
من خودم شخصن به هر جمعی ورود می‌کنم اول از ایشان می‌پرسم برادر من! خواهر من! شما به چه زبانی درفشانی می‌کنید؟ اگر خواهر و برادر مقابل گفت: فارسی، من به او می‌گویم ای بی‌غیرت. تا کی می‌خواهی زیر یوغ ستم زبان خارجی‌ها بمانی؟ مگر تو از خود زبان نداری؟ این زبان دری میراث اجداد ماست که به سختی در دهان نالایق تو گذاشته‌اند. زبان ما دری است. زبان ما اصیل است.
و این گونه نشان می‌دهم که چقدر به اصالت زبان خودمان حساس و زودرنج هستم!
در اینجا بعضی از هموطنان خودفروخته می‌گویند: اگر فارسی و دری دو زبان بود، باید حالا ما، تاجیک‌ها و ایرانی‌ها حرف‌های هم را متوجه نمی‌شدیم، ولی ما کاملا می‌فهمیم آن‌ها چه می‌گویند.
به نظر می‌رسد امنیت ملی باید هرچه زودتر کسانی را که چنین اعتقاداتی دارند به جرم به خطر انداختن امنیت ملی دستگیر کنند. چون این‌ها می‌خواهند به صورت نرم باعث از بین رفتن مرزها و استقلال کشور شوند. در حقیقت مثل موریانه دارند از زیر فرهنگ ما را خالی می‌کنند. شاید هم از رو و جهات دیگر. به هر حال در حال تخریب‌اند.
هم‌اینک یک سایت (صدای  امریکا) در حال نظرسنجی از مردم است که ببیند دوست دارند زبان‌شان را چی صدا کنند! لسان دری یا زبان فارسی. شما هم اگر یک جو غیرت دارید بروید بگویید لسان دری، وگرنه معلوم است که نظرتان ارزش خاصی ندارد و جاسوس هستید.
فرشته حسینی/ ستون گزنه روزنامه راه مدنیت

ادامه مطلب

Layout A2

ورزشTRX / «بهترین ورزش بدن‌سازی جهان»

تمرین‌های تی.آر.ایکس علاوه بر افزایش میزان انرژی مصرفی، باعث می‌شوند تا فرد از نظر تعادلی و نیز از نظر عضلانی در وضعیت مناسبی قرار بگیرد که در نهایت باعث سوق دادن فرد به یک شرایط مناسب فیزیکی خواهد...

ادامه مطلب

فارسی یا دری؟ مساله این است!

چند وقتی است که ما فارسی/ دری‌زبانان به صورت هولناکی باهم دست به یخن شده‌ایم که ثابت کنیم زبان‌هایمان باهم فرق دارد و هی زبان‌هایمان را در فیسبوک و جاهای عمومی دیگر دراز می‌کنیم تا تفاوت زبانمان را...

ادامه مطلب

Layout A3

تمرین‌های تی.آر.ایکس علاوه بر افزایش میزان انرژی مصرفی، باعث می‌شوند تا فرد از نظر تعادلی و نیز از نظر عضلانی در وضعیت مناسبی قرار بگیرد که در نهایت باعث سوق دادن فرد به یک شرایط مناسب فیزیکی خواهد شد. TRX یا به عبارت دیگر Total Body Resistance...

ادامه مطلب

چند وقتی است که ما فارسی/ دری‌زبانان به صورت هولناکی باهم دست به یخن شده‌ایم که ثابت کنیم زبان‌هایمان باهم فرق دارد و هی زبان‌هایمان را در فیسبوک و جاهای عمومی دیگر دراز می‌کنیم تا تفاوت زبانمان را به هم اثبات کنیم. اما متاسفانه چون تفاوت‌ها در حد...

ادامه مطلب

Layout B

فارسی یا دری؟ مساله این است!

چند وقتی است که ما فارسی/ دری‌زبانان به صورت هولناکی باهم دست به یخن شده‌ایم که ثابت کنیم زبان‌هایمان باهم فرق دارد و هی زبان‌هایمان را در فیسبوک و جاهای عمومی دیگر دراز...

ادامه مطلب

خصلت پیروزی، خصلت شکست

تازه‌ترین اقدام در زمینۀ تحکیمِ نیرویی امنیتی پرقدرت برای افغانستان، انتقالِ تشکیلاتِ قوای سرحدی از وزارت داخله به وزارت دفاع است. اقدامی که همه از آن به نیکویی یاد...

ادامه مطلب

Layout B1

ورزشTRX / «بهترین ورزش بدن‌سازی جهان»

تمرین‌های تی.آر.ایکس علاوه بر افزایش میزان انرژی مصرفی، باعث می‌شوند تا فرد از نظر تعادلی و نیز از نظر عضلانی در وضعیت مناسبی قرار بگیرد که در نهایت باعث سوق...

فارسی یا دری؟ مساله این است!

چند وقتی است که ما فارسی/ دری‌زبانان به صورت هولناکی باهم دست به یخن شده‌ایم که ثابت کنیم زبان‌هایمان باهم فرق دارد و هی زبان‌هایمان را در فیسبوک و جاهای عمومی...

خصلت پیروزی، خصلت شکست

تازه‌ترین اقدام در زمینۀ تحکیمِ نیرویی امنیتی پرقدرت برای افغانستان، انتقالِ تشکیلاتِ قوای سرحدی از وزارت داخله به وزارت دفاع است. اقدامی که همه از آن به...

Layout C

ورزشTRX / «بهترین ورزش بدن‌سازی جهان»

تمرین‌های تی.آر.ایکس علاوه بر افزایش میزان انرژی مصرفی، باعث می‌شوند تا فرد از نظر تعادلی و نیز از نظر عضلانی در وضعیت مناسبی قرار بگیرد که در نهایت...

فارسی یا دری؟ مساله این است!

چند وقتی است که ما فارسی/ دری‌زبانان به صورت هولناکی باهم دست به یخن شده‌ایم که ثابت کنیم زبان‌هایمان باهم فرق دارد و هی زبان‌هایمان را در فیسبوک و...

خصلت پیروزی، خصلت شکست

تازه‌ترین اقدام در زمینۀ تحکیمِ نیرویی امنیتی پرقدرت برای افغانستان، انتقالِ تشکیلاتِ قوای سرحدی از وزارت داخله به وزارت دفاع است. اقدامی که همه از...

Video

Uniquely strategize progressive markets rather than frictionless manufactured products. Collaboratively engineer reliable.

Advertisement

Flickr

 • Nodody
 • Collision course not in J.G. Ballard style
 • l'attelage de Phœbus au galop le long d'une façade ...
 • Izzy
 • Unfamiliar post-tv object
 • Wilhelmsteich Park bei Nebel
 • Berlinorama
 • Western Views I
 • Cleaners

About Author

Follow Me

Collaboratively harness market-driven processes whereas resource-leveling internal or "organic" sources. Competently formulate.

ThemeForest

Collaboratively harness market-driven processes whereas resource-leveling internal or "organic" sources. Competently formulate.

 • Pinhole - WordPress Gallery Theme for Photographers
 • Typology - Text Based Minimal WordPress Blog Theme
 • Gridlove - Creative Grid Style News & Magazine WordPress Theme
 • Vlog - Video Blog / Magazine WordPress Theme
 • Herald - News Portal & Magazine WordPress Theme
 • Sidewalk - Elegant Personal Blog WordPress Theme
 • Voice - Clean News/Magazine WordPress Theme
 • Throne - Personal Blog/Magazine WordPress Theme
 • SeaShell - Modern Responsive WordPress Blog Theme

View more