تقدیر از فداکاری نیروی نظامی بریتانیا در سفارت افغانستان

شامِ روز چهارشنبه، اول قوس سال جاری، سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در بریتانیا ضیافتی را به منظور حمایت و قدردانی از فداکاری های نیروهای نظامی بریتانیا در امر مبارزه با تروریزم در افغانستان، در شهر لندن برگزار نمود.

در این ضیافت تعدادی زیادی از مقامات نظامی و ملکی بریتانیا به شمول آقای مارک لنکستر؛ وزیر قوت‌های نظامی و جنرال نیکولاس کارتر؛ رییس ستاد ارتش این کشور اشتراک نموده بودند.

در نخست سید طیب جواد، سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در بریتانیا با قدردانی از حضور تمامی مهمانان در این ضیافت، از تلاش‌ها، مبارزات و فداکاری نیروی نظامی و مردم بریتانیا به‌خاطر ایجاد یک افغانستان امن و آباد به نیکی یاد نموده، به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان از قربانی‌های نیروی نظامی و مردم این کشور در این زمینه اظهار امتنان و سپاس نمود.

سفیر افغانستان در بریتانیا که در این برنامه در مورد ارزش‌های مشترک بریتانیا و افغانستان سخن می‌زد همچنان تاکید ورزید که مردم افغانستان قدر قربانی‌های نیروی نظامی بریتانیا را می‌دانند و حضور چندین‌ساله این نیروها را به‌خاطر مبارزه با تروریزم پاس می‌دارند.

آقای جواد همچنان علاوه کرد که نیروی امنیتی افغانستان به توانایی‌های قابل توجه دست یافته‌اند؛ اما باز هم به آموزش‌های بیشتر نظامی نیاز دارند که بریتانیا در این زمینه افغانستان را همواره یاری رسانیده است و ما خواستار تداوم همکاری‌های نیروی نظامی این کشور در زمینه تجهیز، تمویل و آموزش نیروهای نظامی افغان هستیم.

در همین حال، آقای مارک لنکستر، وزیر قوت‌های نظامی بریتانیا که در این ضیافت سخن می‌گفت، پیشرفت‌های یک دهه گذشته افغانستان و دموکراسی نوپای افغانستان را قابل تمجید دانسته، از تعهد کشورش به‌خاطر تقویت و آموزش نیروی امنیتی افغان یاد نمود.

وی همچنین حضور تعدادی از دانشجویان افغان در اکادمی‌های نظامی بریتانیا را مصداقی بر تلاش کشورش در جهت حمایت از نیروی امنیتی افغان و فراهم‌آوری شرایط بهتر برای آموزش‌های بهتر نظامی برای دانشجویان نظامی افغان عنوان نمود.

همچنان جنرال نیکولاس کارتر، رییس ستاد ارتش بریتانیا که در این برنامه حضور داشت، از پیشرفت‌های نیروی نظامی افغان در میدان‌های نبرد، اقدام‌های اخیر حکومت افغانستان در راستای مبارزه با فساد اداری، حضور بیشتر از ۳۰ درصد زنان افغان در پارلمان و سایر پیشرفت‌ها در کشور را به نیکی یاد کرده، تاکید ورزید که بریتانیا در ادامه همکاری‌هایش با نیروی نظامی افغان، در کنار مردم و حکومت افغانستان خواهد ماند و نقش‌شان را در این زمینه ایفا خواهد کرد.

تعدادی از دانشجویان افغان که مصروف فراگیری آموزش‌های نظامی در اکادمی‌های نظامی بریتانیا هستند، در این برنامه نیز حضور داشتند.

یک نظر

برای درج نظر اینجا کلیک کنید

  • سفیر وطن فروش از پول مردم بی چاره وغریب برای قاتلین واشغالګران سفره را ترتیب می کند مرګ به وطن فروشان مرګ به جواسیی بګانګان انګریز سه بار ازاین ملت شکست خورده ولی این سفیر وطن فروش وجدان نه دارد

فیسبوک