فوتبال ما هم، رسوای عالم شد/ شکایت به فدراسیون جهانی فوتبال رسید

رییسان فدراسیون‌های فوتبال ۲۲ ولایت کشور به تاریخ یک جولای ماه جاری میلادی،  نامه‌یی رابه فدراسیون جهانی فوتبال مبنی بر وجود فساد و برخورد سلیقه‌یی در فدراسیون فوتبال افغانستان فرستاده بودند.

 فدراسیون جهانی فوتبال نیز پس از دریافت این نامه، تصمیم به اعزام ۲ نماینده ی  خود، برای حل مشکلات فوتبال و نظارت از انتخابات فدراسیون فوتبال به افغانستان را در نظر دارد.

به گزارش روزنامه راه مدنیت، رییس‌های معترض فدراسیون فوتبال ۲۲ ولایت، از این تصمیم فدراسیون فوتبال استقال می‌کنند و می‌گویند که دیگر انحصار‌طلبی یک فرد در فدراسیون فوتبال به اتمام رسیده و باید فرصت به دیگران داده شوند تا برای بهبود فوتبال کشور تلاش کنند.

از سویی روسای فدراسیون های فوتبال چندین ولایت روز گذشته ( شنبه ۷ اسد) در نشستی ‌خبری در کابل، خواستار مشخص شدن تاریخ انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال کشور شدند.

امان الله فیضی رییس فدراسیون فوتبال ولایت جوزجان به نمایندگی از دیگران، بیان داشت: «ما بارها شکایات خویش را از طریق ایمیل به فیفا فرستاده ایم.»

آنها میگویند: فوتبال کشور بر اثر بی توجهی مسئولان فدراسیون فوتبال به بحران کشانیده شده است  و باید هر چه زود تر انتخابات برگزار شود.

اما این اتهام‌ها، بارها از سوی مسوولان فدراسیون فوتبال رد شده و گفته اند، فدراسیون فوتبال‌جهانی و فدراسیون فوتبال‌‌‌ اسیایی به دلیل وضعیت وخیم امنیتی برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال افغانستان را به تعویق انداخته است.

غضنفر عادلی/ روزنامه راه مدنیت