تاثیرگذارترین اشک‌های تاریخ فوتبال

کریستیانو رونالدو و اشک‌هایی که در فینال یورو ۲۰۱۶ ریخت برای همیشه در تاریخ فوتبال ثبت می‌شود. اشکی که او به دلیل مصدومیتش ریخت به عنوان تاثیرگذارترین اشک‌ تاریخ فوتبال معرفی می‌شود.

پایگاه خبری فوتبال موندیا، اشک‌های رونالدو در فینال یورو ۲۰۱۶ را از اشک‌های مارادونا در هنگام خداحافظی از فوتبال تاثیرگذارتر معرفی می‌کند.

حتا اشک‌های زیدان در هنگام از دست قهرمانی در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ و یا حتا اشک‌های مسی پس از ناکامی در فینال کوپا آمریکا ۲۰۱۶ نیز به پای اشک‌های رونالدو نرسید.

بر اساس گزارش این سایت، با اشک‌های رونالدو میلیون‌ها نفر اشک ریختند. اندوه لحظه‌یی اشک‌های رونالدو خیلی زیاد بود و میلیون‌ها بیننده را تحت تاثیر قرار داد.

روان‌شناختی گریه دو ابرستاره فوتبال

در بازی‌های امسال دو ابرستاره فوتبال دنیا گریستند. این اتفاق در دو فینال بزرگ افتاد. ابتدا لیونل مسی گریست، در فینال کوپا آمریکا. جایی که تیم ملی فوتبال ارجنتاین برای دومین سال پیاپی در فینال این رقابت‌ها مغلوب تیم ملی فوتبال چیلی شد. مسی باز هم یک جام دیگر را با تیم ملی فوتبال ارجنتاین از دست داد تا از شدت ناراحتی اشک بریزد و گریه کند.

به نوشته جام جم ورزشی، این اتفاق کمتر از سه هفته دیگر تکرار شد. این بار رونالدو در فینال یورو ۲۰۱۶ گریست. دلیل گریه‌اش اما ناکامی در فینال نبود، مصدومیت بود. حالا همه گریه‌های این دو بازیکن مدام با یکدیگر مقایسه می‌شود و تصاویر گریه کردن‌شان در کنار هم قرار می‌گیرد. اما می‌توان گریه‌های این دو بازیکن را از لحاظ روان‌شناسی هم مورد بررسی قرار داد.

گریه مسی: گریه مسی حاصل سرخوردگی شدید بود. این گریه از ناامیدی وسیعی برمی‌خیزد و بار اندوهش بیشتر است. نشانه‌های شکست نیز در این گریه به وضوح مشاهده می‌شود. این گریه از دو جنبه هم می‌تواند مورد بررسی قرار بگیرد، یک جنبه آن به دلیل همذات‌پنداری با جمع برمی‌گردد (با هم‌تیمی‌هایی که مثل او در فینال شکست خوردند) و یک جنبه آن نیز به تمایلات فردی.

گریه رونالدو: اشک‌های این فوق ستاره پرتگالی پیش از هر چیزی به تمایلات شخصی او برمی‌گردد. رونالدو می‌داند که مصدوم شده و دیگر نمی‌تواند در فینالی که احتمالن می‌تواند در آن بدرخشد و گل بزند بازی کند. گریه او نیز مانند مسی از فرط ناامیدی است و البته اندوه زیادی دارد. البته او با هیچ‌کس همذات‌پنداری نمی‌کند و از سویی با این گریه برون‌گرا بودن خود را نشان می‌دهد.