با ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ بیشتر آشنا شوید

گزینه شایسته‌تر برای بانوی اولی امریکا

پیرو پیروزی دونالد ترامپ در کارزار انتخابانی ۲۰۱۶ امریکا، ملانیا ترامپ به بانوی اول این کشور پهناور بدل شد. اما برخی رسانه‌ها و صاحب‌نظران اعتقاد دارند که فرست لیدی اصلی امریکا، دختر بزرگ ترامپ، یعنی ایوانکا ترامپ است و گمانه‌زنی می‌گردد که برخی از وظایف سیاسی را نیز به عهده بگیرد.

ایوانکای ۳۵ ساله در طول کارزار انتخاباتی پدرش هموار در کنار وی بود و به روش‌های گوناگون به جمع‌آوری رای برای پدرش می‌پرداخت. گفته می‌شود که ترامپ علاقه ویژه‌یی به این فرزند خود دارد و مسوولیت‌های سنگینی به عهده وی گذاشته است.

ایوامکا ترامپ؛ یک تاجر، نویسنده، مانکن سابق و مادر سه فرزند است که توانست بی‌آبرویی پدرش در رابطه با بدرفتاری با زنان در طول تبلیغات انتخاباتی را بسیار هوشمندانه جمع کرده و تا حد زیادی حمایت زنان را برای رای دادن به پدرش جلب کند.

دوست خانوادگی و و یکی از تاجران بزرگ امریکا درباره ایوانکا بیان داشته: «من تصور می‌کنم که دونالد ترامپ واقعا به حرف‌های این دخترش گوش می‌دهد و دلیلش این نیست که او دختر خودش است، بل ایوانکا را به عنوان یک تاجر و معامله‌گر موفق و بسیار باهوش قبول دارد.»

ایوانکا در طول رقابت‌های انتخاباتی، زیرکانه نقطه ضعف‌های پدر خود را می‌پوشاند و تلاش می‌کرد تا دونالد ترامپ همانند یک رییس‌جمهور واقعی به نظر برسد.

یکی از تاثیرهای بزرگی که ایوانکا روی پدرش داشته، رسیدگی به مشکلات سقط جنین در امریکا بوده است.

با اینکه پس از این رقابت به احتمال زیاد، دو خانواده کلینتون و ترامپ با یکدیگر قطع معاشرت خواهند کرد، اما ایوانکا و چلسی، دختر کلینتون همچنان به دوستی خود ادامه خواهند داد. البته شایان ذکر است که در طول کارزار انتخاباتی ارتباط آن‌ها به صورت موقتی قطع شده بود.

گفته می‌شود که احتمالا ایوانکا ترامپ در کابینه ریاست جمهوری امریکا حضور خواهد داشت؛ زیرا قبلا پدرش به او یکی از پست‌های کابینه را پیشنهاد داده بود.

خود دونالد ترامپ هم در رابطه با ایوانکا بیان داشته که اطرافیانم هم تمایل دارند که ایوانکا وارد کابینه گردد؛ زیرا او را بسیار کارآمد و باهوش می‌دانند. به‌علاوه، وی در حوزه‌های مربوط به زنان و کودکان تجربه بسیاری داشته و این گونه مسایل را به خوبی می‌تواند مدیریت کند.

در طول کارزار ریاست جمهوری، ایوانکا پدرش را متقاعد کرد تا بخشی از تمرکز خود را روی مقوله‌هایی همانند حقوق زنان، مرخصی پس از زایمان و زنانی که در حومه شهرها زندگی می‌کنند، قرار دهد.

بد نیست بدانید که ایوانکا یکی از اعضای هیات مدیره موسسات و هوتل‌های زنجیره‌یی ترامپ محسوب می‌شود و در کنار برادرانش اریک ۳۲ ساله و دونالد جونیور ۳۸ ساله به اداره و مدیریت آن‌ها کمک می‌کند. همچنین مدیر یکی از بزرگ‌ترین موسسات اقتصادی ترامپ نیز هست.

گفته می‌شود ایوانکا محبوب‌ترین فرزند ترامپ است و از کودکی جایگاه ویژه‌یی در قلب پدر داشته. هنگامی که او ۹ سال بیشتر نداشت، پدر و مادرش ایوانا از یکدیگر جدا شدند و او در میان نقش برقرارکننده صلح را ایفا می‌کرد.

در زمانی که برادر بزرگ‌تر وی، دون از دست پدر بسیار عصبانی و خشمناک و برادر کوچک‌ترش، اریک پریشان و ناراحت بودند، او به جای از دست دادن روحیه خود، سعی می‌کرد اوضاع را بهبود بخشیده و وضیعت نا به‌سامان پیش آمده را مدیریت کند.

او حتا در زمان تحصیل هم دایم با پدر خود تماس تلیفونی برقرار کرده و با وی صحبت می‌کرد و گفته می‌شود که ترامپ حتا در میان جلسات نیز تلیفون خود را روی اسپیکر قرار داده و او را دایم با لقب «باهوش‌ترین» مورد خطاب قرار می‌داده است.

منشی دونالد ترامپ در این رابطه بیان داشه که تنها تماس‌های تلیفونی که وی در طول کار پاسخ می‌داد به ایوانکا مربوط می‌شد.

ایوانکا در پنت هاوس برج ترامپ در منتهن بزرگ شده و چشم‌انداز اتاق خوابش هم سنترال پارک بوده است، اما این مسایل باعث نشد هرگز خود را باخته و از تلاش کردن دست بردارد.

در سال ۲۰۰۳ میلادی یوانکار در یک فلم مستند به نام Born Rich شرکت کرد که موضوع آن به کودکانی تعلق داشت که در ثروت کلان متولد و رشد کرده بودند. تهیه‌کننده این مستند در مورد ایوانکا بیان داشته که: «در حالی که بسیاری از کودکان سعی در تظاهر به شاد بودن در کنار والدین خود داشتند، ایوانکا این طور نبود و معلوم بود که واقعا و از صمیم قلب به پدر خود عشق می‌ورزد. علاقه واقعی وی کاملا محسوس و قابل لمس بود.»

در بخش از این فلم، ایوانکا می‌گوید: «من همیشه لگو را به عروسک‌های باربی ترجیح می‌دادم و همیشه به برج‌های نیویارک علاقه خاصی داشتم و با خودم فکر می‌کردم که چه چیزی می‌توانم به آن‌ها اضافه کنم؟»

دو سال پس از آن نیز، وارد تجارت خانوادگی یعنی املاک و مستغلات شد و کار جدید خود را آغاز کرد. وی برای مبارزه با این طرز فکر که موفقیت‌اش را مدیون پدر و پشتوانه خانوادگی‌اش است، همه تلاش خود را کرده و نشان داد هرآنچه تاکنون به دست آورده به واسطه شایستگی و ذکاوت خودش بوده است.

در حال حاضر به دلیل داشتن سه فرزند به نام‌های آرابلا ۵ ساله، جوزف ۳ ساله و تئودور ۷ ماهه، از سرعت فعالیت‌های کاری ایوانکا تا حدی کاسته شده.

یکی از بزرگ‌ترین معاملات ملکی و پروژه‌های عمرانی وی در سال‌های اخیر، خریداری اداه پست قدیمی در واشنگتن دی‌سی در نزدیکی کاخ سفید بوده که آن را به یکی از لوکس‌ترین هوتل‌های شهر تبدیل کرده است.

در سال ۲۰۰۷ میلادی وی خط تولید جواهرات، کیف، کفش و لباس‌های اقتصادی خودش را در جهت حمایت از زنانی که کار می‌کنند، راه‌اندازی کرد.

همچنین بد نیست یادآوری کنیم که وی در دوران نوجوانی در صنعت مدلینگ مشغول به فعالیت بوده و در برندهای مشهوری همانند ورساچه فعالیت می‌کرده است.

در سال ۲۰۰۳ میلادی او در یک مصاحبه رادیویی اعلام داشته بود که: «من ۱٫۸۲ سانتی متر قد دارم و می‌توانم از راه مدلینگ پول بسیار کسب نمایم.»

در سال ۲۰۰۶ هم ترامپ از شغل و موفقیت دخترش در این حوزه دفاع و تعریف کرد. اما ایوانکا از مدل بودن دست برداشته و وارد تجارت پدرش شد. او در این رابطه گفته بود که با درآمد حاصل از مدلینگ توانسته دور دنیا سفر کرده و از لحظاتش لذت ببرد.

در سال ۲۰۰۹ میلادی وی با «جرد کوشنر» ۳۵ ساله ازدواج کرد که او نیز فرزند یکی دیگر از مالتی میلیاردرها و سرمایه‌دارهای امریکا محسوب می‌شود. ایوانکا پیش از ازدواج، به دین همسرش یعنی یهودیت گروید. او رژیم غذایی کاشر را رعایت کرده و شبات را به جا می‌آورد. همچنین فرزندان خود را به مدرسه مذهبی فرستاده است.

آن‌ها به رسم دین خود، روزهای جمعه و شنبه از کار کردن دست کشیده، تلیفون، موبایل و کمپیوترهای خود را خاموش کرده و وقت‌شان را با فرزندان‌شان سپری می‌کنند.

جرد بهترین زوج برای ایوانکا محسوب می‌شود؛ زیرا او نیز در یک خانواده بسیار ثروتمند متولد شده و رشد کرده و همانند همسرش پیشینه مالی بسیار غنی دارد. همچنین، وی نیز پیشه خانوادگی خود را در پیش گرفته است. «برترین‌ها»